esmaspäev, 19. september 2016

Liikumisnädal 2016

Matkapäev

Neljapäeval 15 septembril 2016 me matkasime koju. Matka pealkiri oli “Reipalt koju”. Mina matkasin Elvasse Arbimäele. Ma nägin esimest korda nastikut. Ma matkasin kümme kilomeetrit. See oli väsitav aga ka lõbus. Tee peal oli surnud hiireviu. Me matkasime läbi Erumäe. Me pidasime pikniku. Mulle meeldis matkata. Ma matkasin õpetaja Pille ja Katriniga. Meid oli rühmas 8. See oli äge. Mulle meeldis kõige rohkem piknik. See oli äge kogemus.  

Mariliis Paal


Matk
Matk reipalt koju me matkasime läbi ühe küla ja mööda talu. Me lugesime lambaid kokku tuli 200 lammast.   

Liikumisnädal
Liikumisnädal see oli väga lahe. Me jooksime, tegime kaugushüpet ja tegime limbot ja viskasime palle ja tegime 60 meetri jooksu ja krossijooksu ja tegime väikeseteo tervise ala ja tegime hommikvõimlemist ja reedel oli discgolf see oli väga tore.

                                                                                                                         Sten-Martin Aart.
Matkapäev
Me kõndisime koolist koju . See matk tundus olevat lühike. Aga tegelikult oli matk päris pikk. Mulle ei meeldinud väga kivised teed. Mulle meeldis matk väga aga kõige rohkem meeldis lõunasöök ja pildistamine .

Tervisenädal
Esimene nädal oli mei  liikumisnädal.  Iga päev tegi üks klass oma kava ja teised proovisid  järgi teha . Meil on nüüdsest  Väikese  teo terviserada  kus iga klass teeb kehalise tunnis või vahetunnis Väikese teokeste terviserada.Teisipäeval oli spordipäev kus oli 60 meetri jooks, limbo, pallivise, kaugushüpped ja krossijooks kus sai ka oma eelmist tulemust parandada kui vaja oli. Neljapäeval oli koolist koju matk see oli päris  äge. Reedel oli meil discgolfi  võistlus .    

Annabel Aavik


Liikumisnädal
Mulle meeldis liikumisnädal selle pärast, et sai väga palju liikuda. Iga hommik oli klasside kaupa hommikvõimlemine. Mulle tundus et see oli nagu tavaline õppimine kooli pingis.
Meil oli iga kolmas ja neljas vahetund disko vahetund. Neljapäeval terve kool kõndis ise koju ilma sõiduvahendita ja meil oli väga palju gruppe ja see meeldis mulle kõige rohkem. Esmaspäeval tegime väikese teo terviserada ja teisipäeval oli spordipäev.

Matkapäev
Matk oli väga väga tore kuid mulle ei meeldinud see et iga kolme kilomeetri järel kadusid lapsed kodudesse sest nendega oli väga tore olla. Mulle meeldis see kui me üritasime kivi otsa ronida ja mind tõsteti väga suure kivi otsa mis oli isegi õpetajast pikem. Matka juures oli see kõige ägedam et minu gruppi juht oli väga väga tore.

Kerli Kalpus

Matkapäev
Meie matkasime eile 3 kohas. Majala külas, Pööritsa külas, ja Väikses- Kongutas. Alustasime teed Annikorust. Kõndisime kergliiklusteed mööda kuni see lõppes, Siis keerasime vasakule. Varsti jõudis üks tee, ning siis keerasime sellele teele. Jõudsime Majala külla. Kõndisime seda teed mööda koguaeg otse.Varsti jõudsime Pööritsa külla. Pööritsa külas elan mina. Pööritsa külas tegime 4 peatust. Kõige viimane peatus Pööritsa külas oli minu kodu. Teised kõndisid edasi Väike-Kongutasse.

Liikumisnädal
Eelmine nädal oli liikumisnädal. Iga päev oli mingi sportlik tegevus. Näiteks olid iga päev disko vahetunnid. Esmaspäeval läbisime kooli siseterviserada, teisipäeval oli spordipäev, kolmapäeval oli lasteaia spordipäev, neljapäeval oli matk “Reipalt koju” kus pidime koolist koju kõndima, ja reedel oli discgolfi võistlus. Spordipäeval oli teha 5 ala milleks oli: pallivise, limbo, kaugusvise, 60 meetri jooks ja krossijooks.

Grete-Ly Reenumägi

Matk “Reipalt koju”

Meil oli koolis spordinädal. Neljapäeval oli matk Reipalt koju. Minu matk algas Kongutas ja lõppes Elvas. Enne matka tundus matk kuidagi pikk.  Matkal sain koos olla oma sõpradega . Meie rühmas olid Annabel, Liisa-Lotte, Marleen, Sten, Raiko, Oliver-Kert ,Lea, Uku, teine Annabel, Anne Mai, Gregor. Koolist anti meile veidi näksi. Ühe põllu peal tegime peatuse ja sõime. See oli lahe. Tegime ka väga palju pilte. Meie läbisime Majala küla ja Kurelaane küla. Õues oli sügise kohta väga soe ja mõnus. Nägime ka mitmes kohas lehmi. Kui olime mäe peal nägime orule väga ilusat vaadet. Esimesena jõudsid koju Lea ja Uku aga pärast seda oli ikkagi pikk maa minna. Ja juba varsti oli kodus Liisa-Lotte koos Marleeniga. Siis jõudis koju Gregor. Ja varsti olin ka mina kodus. Jalad täitsa valutasid aga tuju oli hea. See oli mulle uus kogemus, aga see jääb kauaks meelde. Seda võiks kindlasti veel teha.

Liikumisnädal

Meil oli koolis liikumisnädal. Esmaspäeval tegid kõik klassid kehalise tunnis siseterviserada. Meie kooli siseterviseraja nimi on Väikese teo terviserada. See oli väga tore ja põnev. Iga hommik tegid ka klassid hommikuvõimlemist. Esmaspäeval tegid hommikvõimlemist kuues klass. Teisipäeval oli koolis spordipäev. Spordipäeva alad olid pallivise, krossijooks, 60 meetri jooks, kaugushüpe, ja isegi limbo. Hommikvõimlemist tegi viies klass. Kolmapäeval ei toimud eriti midagi. Hommikvõimlemist tegi neljas klass. Ainult oli lasteaia spordipäev. Neljapäev oli üks väga väga põnev päev. Siis tegime meie hommikvõimlemist. See läks hästi. Kell 12 hakkasid kõik lapsed koolist koju kõndima. Kõik lapsed kõndisid vähemalt 7 km. Reedel oli discgolfi võistlus. Kokku pidime viskama viis korvi. Ja kui olime korvi ketta visanud siis pidime ühe ülesande tegema. Üks meie ülesanna oli tagurpidi peitus. Seda mängisime veel pärastki. Hommikuvõimlemist tegi 2. kl.

Emili Külaots    

Matk “Reipalt koju”

Neljapäeval läksime matkale koolist koju. Minul oli kõndida 7.67km. Ma sain teada, et vanasti oli lastel raskem koju tulla kui praegu. Väga lõbus oli kõndida, kui ma üksi oleks kõndinud siis olek poole igavam olnud. Ma sain teada kus elavad osad meie koolikaaslased. Kõik kes tahtsid said Ottolt kirsstomateid. Need olid nii head, et keele viis alla. Ma tahaks väga väga, et tuleks veel selliseid päevi. Ma väga loodan, et neid päevi tuleks iga aasta.


Liikumisnädal
Meil koolis oli liikumisnädal see oli väga äge.
Ma sain teada, et on olemas paraolümpia mängud kus on puudega või ratastoolis inimesed.
Mulle meeldis discgolfi võistlus ja veel meeldis spordipäeval krossi joosta.
Mulle ei meeldinud limbo tants ja kaugushüpe.
Õppisin, et vahepeal on hea vabas õhus õppida.

Carina Mae Surva

Matk “Reipalt koju”
                                     
14. septembril käisime matkal  “Reipalt koju”. Mina matkasin Puhja. Minu õpetaja oli Lily. Õpetaja Lilyiga oli nii lahe matkata. Me kõndisime 8 km kokku ja meil  läks  2 tundi ja 20 minutit. Mina õppisin, et ei tohi auto tee peal olla kui auto tuleb. Meil oli see raske et me ei saanud kivi vallutada ja kerge oli tee.  Mina mõtlesin enne, et matk on nii pikk et ei jõua kõndida aga kui me olime juba poolel teel siis ei olnud midagi ainult lõbus oli. Teised olid päris tublid, nemad ka said hakkama ja jõudsid  lõppu välja. Meie meeskonnas olid Kerli, Madli, Stella, Mikk, Mihkel, Kelis, Mihkel ja õpetaja Lily. Mulle meeldis matk väga ja ma tahan et järgmisel aastal oleks ka sama matk.

Liikumisnädal

Liikumisnädal oli meil väga lahe. Esmaspäeval tegime sisetervise  rada, mulle meeldis see. Iga söögivahetunni ajal oli meil disko. Teisipäeval oli meil sportipäev, seal tegime palliviset, krossijooksu, kaugushüpe ja oli veel neid.


Karolin Ilp

Matk “Reipalt koju”

Matk oli uus kogemus. Õppisin kuidas Kongutast Elvasse kõndida ehk siis koolist koju. Meie gruppi saatsid õpetajad Eva ja Meeli. Minuga koos matkasid Annabel, Marleen, Gregor, Emili, Oliver - Kert, Anne-Mai, Raikko, Lea, Uku ja Sten. Enne matka tundus see nagu unenägu, aga tegelikult ju ei olnud. Matkal sai palju nalja ja oli lahe ning lõbus. Üks poiss meie grupist tegi oma veepudeliga ka tempot ehk kui maha hakkasid jääma, siis ta jooksis veepudeliga järgi nii, et sai joosta ka. Tegime ka söögipausi mingil põllul. See söögipaus oli lahe. Käisime ka heinapallide otsas ronimas. Tegime igal pool palju pilte. Meie õpetajad olid väga lahedad. Mina ning minu parim sõbranna olime teised kojujõudjad. Matkasime 2 tundi ja 8 kilomeetrit. Kui koju jõudsin, siis oli väsinud ja pidin ka veel trenni minema. Trenn kestis 2 ja pool tundi. Halba poolt ma matkal ei näe, ainult head. Ühesõnaga oli matk väga lõbus ja tore.

Liikumisnädal
Liikumisnädal algas esmaspäeval. Palju tunde oli õues. Tegime ka siseterviserada. Kõik kehalise tunnid olid õues. Teisipäeval oli spordipäev tegime seal 5 ala läbi. Nendeks olid pallivise, kaugus üpe, limbo, krossijooks ning 60 meetri jooks. Kolmapäeval ei olnud eriti midagi ainult  lasteaia spordipäev. Neljapäeval oli minu arust kõige põnevam asi matk “Reipalt koju” see oli uus suur kogemus ja väga lahe. Reedel oli discgolfi võistlus see ei meeldinud mulle üldse. Igal hommikul sai iga klass teha hommikuvõimlemist see oli väga lahe. Esmaspäeval oli 6. klass, teisipäeval oli 5. klass, kolmapäeval oli 4. klass, neljapäeval oli meie klassi kord ehk 3. klass ja reedel 2. klass, esimene klass ei pidanud tegema.


Liisa-Lotte Tork 3. klassMatk “Reipalt koju”

Läksime koos oma grupiga Elvasse. Meil oli kaasas 2 õpetajat. Kõige esimesena sõin ära kinder maxi kingi. Alguses kui kõndisin oli kõik päris tore, aga siis kui olime 2 km kõndinud oli juba päris tüütu arvates et olen kõndinud 5 km. Nägin rohkem loodust kui olime esimeses pikniku kohas kus sõin ära oma banaani ja rosinad plus joogi. Esimesena sai koju 4. klassi Lea ja Uku. Kõndisime natuke ja tuli heinapall. Tegime seal osade lastega pilti. Pärast jõudsime Liisa Lotte koduni tegime ka ühe kiigu peal pilti. Saatsime ta ära ja kõndisime veel tibake kui tuli Õp Liina ja võttis autosse minu ,Oliveri ja Annabelli. Kõigepealt viis ta ära Annabelli siis minu ja pärast Oliveri kuhugi metsa. Matk oli päris tore kuna sai juttu ajada ja ilm oli hea. Alguses ootasin matka väga ja pärast matka oli ka hea tunne. Kaalased said ka päris hästi hakkama. Mu meeskonnas oli Lea, Uku, Raiko, Emili, Annabel, Liisa Lotte, Oliver.

Liikumisnädal
Liikumisnädal oli väga tore. Esmaspäeval tegime väikese teo terviserada.
Teisipäeval oli spordipäev. Tegin palliviskes oma rekordi 20m. 60m jooksus tegin oma rekordi. Aga limbos ei osanud midagi. Krossijooksus sain ka 5
Kolmapäeval ei olnud meil midagi.
Neljapäeval oli matk mis oli ka väga tore
Reedel oli discgolfi võistlus. Mulle meeldisid väga need ülesanded mis õpetaja välja mõtles.

Sten Kall


Matkapäev
Ma matkasin koju ja nägin silla alust, mida ma varem polnud näinud. Iga päev võiks nii koju kõndida kui õpetajad jaksaksid kaasas kõndida, sest ohutus eelkõige. Mulle meeldis matk väga ja mu kaaslased olid näiteks Indrek, Kaisa, Mihkel-Reginald ja Taaveti. Mina kõndisin 6 - 7 kilomeetrit, sest ma alustasin Annikorust ja lõpetasin Kadaja talus. Ilm oli ilus ja meil oli tore. Matk oli kerge, enne matka mõtlesin et saan hakkama ja pärast matka mõtlesin et saingi hakkama!

Liikumisnädal
Liikumisnädal oli väga tore. Esmaspäeval tegime väikese teo terviserada mis oli päris väike aga põnev. Teisipäeval oli spordipäev kus aladeks olid krossijooks, 60 meetri jooks, pallivise ja uus ala oli limbo. Kolmapäeval ei olnud eriti mitte midagi ainult harjutasime võimlemiskava mida me neljapäval pidime tegema. Me tegime veel klassides mõned sirutused. Nagu  öeldud neljapäeval võimlesime kooli ees ja mina arvan, et me ajasime kõik võhmale, sest mina olin küll võhmal. Ja siis kui kool läbi kõndisime koolist koju ja mina kõndisin umbes 6-7 kilomeetrit. Reedel oli viimase tunni ajal diskgolf mis mulle meeldis ja siis oli liikumisnädal läbi.

Mairo-Johannes Toom
3. klass

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar