esmaspäev, 15. juuni 2015

Loe suvel raamatuid
1. klassi jooksul oli võimalik tutvustada oma loetud raamatuid klassile. Sai rääkida, mis oli raamatus põnevat, kes oli autor, kes tegelased. Mõnikord sai põneavama katkendi või loo ette lugeda. Iga loetud raamatu eest tuli tableisse juurde üks kleeps.

Kõik 1. klassi lastele sobilikud raamatud on kirjas siin - LINK

Kui sul on suvel vaba aega, siis loe raamatuid. Loe neid, mis kirjas soovitatud kirjanduse nimekirjas, aga võid ka lugeda omal vabal valikul raamatuid.

Kui sa tahad, et sinu kleepsurida täieneks, siis lisa siia postituse alla kommentaaridesse väike kokkuvõte oma loetud raamatust.

 - pealkiri
- autor
- tegelased
- väike kokkuvõte raamatu sisust

Lisa kindlasti ka oma nimi.


Põnevat seiklusrikast suve! 
Seiklusi võib leida ka raamatutest.
19 kommentaari:

 1. Mina lugesin raamatut Peep ja sõnad. Selle raamatu autor on Eno Raud. Tegelased on Peep, vanaisa, vanaema. Mulle meeldis kui vanaema ütles Peebu sõbrale et tal on jänes põues ja Peep arvas et sõbral on päris jänes põues. Raamat rääkiski sõnadest millest Peep aru ei saanud.
  Emili

  VastaKustuta
 2. Lugesin raamatut Triinu ja Taavi lood. Raamatu autor on Ellen Niit.
  Tegelased on Triinu ja Taavi, väikevend Teet,ema, isa, mammi, papi, memm ja taat.
  Triinu ja Taavi on kaksikud, nad on 7.aastased.
  Neil on jänes Joosu. Taat töötab teerulli tehases. Taadil oli maakera, millel olid maad ja mered. Maakeral olid nabad vale koha peal. Triinu ja Taavi aitavad poes käia, pesu pesta ja puid kuuri laduda.
  Mulle meeldis see raamat.
  Mairo.

  VastaKustuta
 3. Mina lugesin raamatut tuhkatriinu.Selle raamatu autor on Charles Perrault.Tegelased on võõrasema,võõrasõed,Tuhkatriinu,haldjas,prints,heerold,kuningas ja kuninkanna heerold.Tuhkatriinuks hakati teda kutsuma selle pärast et ta istus kamina nurgas ja sai seal tuhaseks.Haldias risti ema abika sai ta printsi ballile.kui kell hakas kaks teist saama kiirustas nii et kaotas oma kinga.Kui kuninglik heerold kingaga terve kningrigi läbi siis jõuti Tuhkatriinuni.print abiellus tuhkatriinuga.Carina mae

  VastaKustuta
 4. Tublid Carina, Mairo ja Emili, et leiate suviste tegemiste kõrvalt aega ka lugemise ja blogi jaoks.
  Lisan teile kohe uued kleepsud kui pääsen suurema ja parema arvuti taha 👍

  VastaKustuta
 5. Mina lugesin muumia mõistatu.Selle raamatu autor on Martin Widmark.Tegelased on Lasse,Maia,Barbro Palm,Krister Lönn,Pernilla Gren,Cornelia Hammarberg.Maia läks ajalehte ostma ja sealt lugesid nad et museummist läks kaduma maalid.Lasse ja Maia hakasid seda urima.ja lõppuks naad taipasi et museumi koristaja varastas need maalid.Carina mae

  VastaKustuta
 6. Ma lugesin Eno Raua Karu maja.Tegelased olid karu, rebane, metssiga, orav, mäger, sokk, toonekurg, jänes ja siil. Siil tõi endale keedupoti.Kõik tulid keedu potti vaatama.Iga loom avaldas arvamust. aga lõppuks jäid kõik rahule. Karu ütles et ta on kõige vägevam loom ja ta tegi endale maja. Majal ei olnud keldrit ega korstent, oli ainult auklik katus.Karu oli koguaeg kodus, sest ta kartis et rebane kolib sisse. Kui toit otsa sai läks karu metsa elama.
  Mairo

  VastaKustuta
 7. Mina lugesin Triinu ja Taavi lood ja Sipelgas Sass.
  Triinu ja Taavi lood autor on Ellen Niit. Tegelased olid Triinu ja Taavi. Nad olid kaksikud. Neil oli vent nimeka Teet. Triinu ja Taavil oli ema ja isa. Triinu ja Taavi Taad töötas tehases. Triinu ja Taavi vanaisa ja vanaema kutsuti mammi ja papiks.

  Sipelgas Sass autor Leelo Tungal. Sipelgas Sass sõi kõik sööki ära ja emma viskas ta välja. Sipelgas Sass kõndis metsas ringi ja Sass leidis metsast suure koogi.

  Pätu raamatu lugesin ka läbi.
  Karolin

  VastaKustuta
 8. Mina lugesin raamatut Sipsik. Selle raamatu autor on Eno Raud ja pildid joonistas Edgar Valter. Raamatu tegelased on Anu, Sipsik, Mar,t ema, isa. Mulle meeldis kõige rohkem lugu Sipsik teeb sporti. Seal rääkis sellest kuidas Sipsik läks Maie basseini ujuma ja Anu ja Maie läksid marju sööma ja kui nad tagasi tulid oli Sipsik põhja vajunud ja Anu tõstis Sipsiku ruttu välja samal ajal läks Maie ema juurde ja küsis emalt kuidas kunstlikku hingamist tehakse kui Maie tagasi jõudis oli sipsik toibunud Anu läks koju ja riputas Sipsiku kuivama.
  Emili

  VastaKustuta
 9. Suvised kleepsud lisatud.
  Pätut lugesime kõik ja seda sellesse tabelisse ei lisanud. Siia tabelisse läksid 1. klassis vabalt loetud raamatud, mida klassis teistele tutvustati. Suvised lugemised lisasin lilledena.

  VastaKustuta
 10. Mina lugesin raamatut Miisa uus pere.Selle raamatu autor on Hannu Mäkelä.Tegelased on Miisa,Ploom,Teresa,Johannes ja Carina.Johannes lööb jalaga takti ja vehib käega ja joriseb kaasa,temagi tahab laulda.Laulgu pealegi,mul ükskõik,misnd see ei sega.Mina lähen unemaale ja seal on hea olla.Ja siis ma ärkan ja olen jälle siin,aga hea kestab ikka edasi.Kui ma saan olla mina.Carina mae.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Carina kirjuta täpsemalt, millest raamat räägib, mis sündmused seal toimuvad jne

   Kustuta
 11. Lugesin kolme põrsakese uusversiooni. Tegelased olid kolm põrsakest ja hunt. Esimene põrsas ehitas õlgedest maja, teine põrsas ehitas puudest maja. Hunt puhus majad ümber ja sõi põrsad ära. Kolmas põrsas ehitas tellistest maja. Hunt ei saanud sellest majast jagu ja põrsas jäi ellu.
  Mairo

  VastaKustuta
 12. Mina lugesin Eno Raua raamatut Peep ja sõnad. Peep läks suveks maale vanaema ja vanaisa juurde. Mõnikord ta oli sõnadega hädas. Vanaisa ütles, et vesi on ahjus, siis Peep arvas, et päriselt. Tegi ahju ukse lahti, ei olnudki. Tegelikult tähendas see, et ta oli hädas. Ja nii juhtus kogu aeg.
  Veel lugesin Jussikese seitse sõpra. Kirjanik Silvi Väljal. Jussikesele meeldis pühapäev ja ta läks pühapäevamaad otsima. Ta arvas, et pühapäevamaa on metsa taga, kuhu päike igapäev loojub. Teel kohtas ta tihast, öökulli, esmaspäeva, teisipäeva, kolmapäeva, neljapäeva, reedet, laupäeva ja lõpuks pühapäeva.
  Mariliis

  VastaKustuta
 13. Lugesin Olivia Saare lõvi Lõrri ja jänes Jassi lugusid. Raamatust sain teada, et piletita sõitmine tähendab jänest sõitma, kits kärneriks tähendab aednikuks olemist.Ära hõiskaenne õhtut tähendab et ei tohi hakata kiitlema enne kui on asi tehtud.Mis täna tehtud see homme hooleta tähendab et parem on tõõ kohe ära teha kui edasi lükata.
  Mairo

  VastaKustuta
 14. Ma lugesin suvel raamatut „Peedu ja Teedu Lasteaias“. Raamatu kirjutasid Aino Havukainen ja Sami Toivonen. Soome keelest tõlkis Hille Lagerspetz.
  Tegelased on Laura, Miku ja Anna. Muidugi Teedu ja Peedu. Lasteaiatädi on Heidi.
  Teedu ja Peedu võitsid loteriiga tasuta pileti ujulasse, mille nimi on „Vesinupp“. Peedu luges kaarti valesti ja nad sattusid lasteaeda, mille nimi on „Mesinupp“. Lasteaias oli hommiku kogunemine, seal räägiti päevaplaanist. Hommikusöögiks oli puder. Peedul ja Teedul olid rannamantlid seljas ja ujumisprillid peas. Poisid arvasid et nad on spaas.
  Muinasjututunnis poisid räägivad, mida nad kavatsevad teha spaas.
  Siis minnakse õue ja poistele pannakse kummiriided selga. Pärast tervisesporti viiakse poisid kätepesu kraani juurde. Nüüd saavad Peedu ja Teedu Miku käest teada, et see ei ole spaa „Vesinupp“, vaid lasteaed „Mesinupp“.
  Lasteaiast välja neid ei lubata. Laura ütleb, et lapsed tohivad minna vaid koos täiskasvanuga.
  Lõpuks poisid ei tahagi ära minna. Lasteaias on hea söök ja saab puhata. Laura ja Miku tahavad aidata salaja poistel minna spaasse, aga plaan kukub läbi. Peedu ja Teedu ei tahagi ära minna. Siis ütleb Laura, et nüüd teeme imemasina. Imemasinasse pannakse nukk ahvipärdik ja see kaob ära.
  Siis istuvad imemasinasse Teedu ja Peedu. Nüüd näeb neid Heidi ja talle imemasin meeldib.
  Teedu ja Peedu kirjutavad näidendi stsenaariumi lasteaiale. Algab proov. Nukkudele mängitakse näidendit. Heidile meeldib näidend ja ta rõõmustab. Teedul ja Peedul jääb spaas käimata. Nad annavad piletid Heidile. Poisid on õnnelikud ja lipsavad Anna ema kannul välja.

  VastaKustuta
 15. Ma lugesin raamatut „JÄLLE NEED NAKSITRALLID“. Selle raamatu kirjutas Eno Raud
  Naksitrallid on väikest kasvu. Sammalhabemel on samblast habe, millel kasvavad marjad.
  Kingpoole tunneme ära, et tal pole kingadel otsi.
  Muhvi tunneme ära karvase muhvi järgi
  Esimene peatükk on „KUULSUS“. Naksitrallid kunagi vabastasid linna kassidest ja siis rottidest.
  Nüüd on Naksitrallid hädas oma kuulsusega. Inimesed vahivad neid ja küsivad autogramme.
  Kaubamajast ostsid nad täispuhutavad Naksitrallid. Hotellis administraator tundis nad ära ja rõõmustas ja andis neile luksusnumbri. Sammalhabe tahab õues magada ja valis endale koera kuudi. Hommikul oli Sammalhabe kadunud. Muhv ja Kingpool hakkavad teda otsima.
  Otsides leiavad nad koera, kelle nimeks sai Krae. Krae ei leia Sammalhabet, sest daam pani Sammalhabeme kotti ja nii kadusid jäljed. Bernhardiin Benno tahtis aidata Sammalhabemel põgeneda, aga daam nägi selle ära. Kui daam Sammalhabeme jalutama viis, siis Sammalhabe kuulis tuttavaid hääli.
  Voldemar aitas Sammalhabeme ära päästa. Lõpuks daam sai aru, et Sammalhabe kuulub oma sõprade juurde ja tal pole õigust teda väevõimuga kinni pidada. Siis ta kallistas Sammalhabet ja soovis talle head reisi.

  VastaKustuta
 16. Mina lugesin Jussikese seitse sõpra ja Sipsik.

  Jussikese seitse sõpra autor oli Silvi Väljal.
  Jusike kohtas esimesena sipelgaid, teisena tihaseid ja kolmandana kohtas ta öökuli.Jussiks teki esmaspäev-heina, Teisipäeval-ehitas lastaaeta, kolmapäevevel-krjatas vasikat, neliapäval-rohis ja kastis lilli, reedel-pesi pesu, laupäval-ta koristas, pühapäeval-ta tantsis.

  Sipsik autor on Eno Raud.
  Tekelaset on Sipsik, Anu, Mart, ema, isa ja vanaema.
  Mart kinkis Anule Sipsiku kes rääkis.
  Sipsik, Mart ja Anu läksid ujuma.
  Sipsik oli lahe tegelane.

  Karolin Ilp

  VastaKustuta
 17. Mina lugesin Eva Janikovszky raamatut „Kui ma oleksin suur“. See raamat rääkis ühest väikesest poisist kes tahtis olla suur. Kõik suured inimesed kamandasid teda ja väike poiss mõtles kuidas olla suur ning tema saab teha seda mida ta tahab .

  Mina lugesin Eno Raud „Sipsik“. Raamatu tegelased oli Mart, Anu ja Sipsik. See raamat oli põnev. Sipsik oli kaltsunukk, mille Anu sai sünnipäevaks Mardilt. Mart valmistas Sipsiku koos vanaemaga. Sipsik oskas rääkida. Mulle meeldis kõige rohkem osa, kus Anu valmistas ise televiisori ja Sipsik esines televiisoris.

  Annabel Aavik

  VastaKustuta