kolmapäev, 17. detsember 2014

Pagari piparkook


Tänane koolipäev lõppes põnevalt ja magusalt. Pärast söögivahetundi suundusime rahvamajja, et küpsetada ja kaunistada piparkooke.
Käed pestud, põll ees said kõik tööle asuda. Pool klassi asus tainast rullima ja piparkooke vormima, teine pool sai piparkooke kaunite mustritega kaunistada. Seejärel vahetus ning need, kes enne glasuuriga kauneid pilte piparkookidele maalisid said nüüd oma jõudu näidata taigna rullimisel.
Taignarulliga töötamine oli üks lemmiktegevus. Hea ohutu töö, mida võib lasta lastel ka kodus teha. Poisid olid taignarulli järel lausa järjekorras ja kurtsid, et kodus ei lubata. Tüdrukud said siis kiidelda, et nemad küll rullivad kodus saiataigent.
Kaunistamise juures püüdsime meenutada mustreid, mida oleme juba kaks veerandit eesti keele töövihikusse maalinud. Nüüd oli hea võimalus õpitut kasutada toidukunstis. 
Suur tänu Emili vanaemale, kes meile piparkoogitaigna valmistas, kes õpetas, kuidas taignast võimalikult palju piparkooke välja vormida ning küpsetamisel ja koristamisel meile abiks oli.
Kui kõik küpsetatud ja kaunistatud saime mõnusalt ümber laua istuda ning piparkookide ning morsiga maiustada. Kõik soovijad said Just Dance videote järgi tantsu vihtuda.
Lõpetuseks sai iga laps meie oma küpsetatud ja kunistatud piparkooke kotiga koju kaasa. Klassis ootas aga veel üks üllatus. Igale perele kingiks meie Rootsi sõprade Hansu ja Görani poolt karp Rootsi piparkooke. Suur aitäh Rootsimaa sõpradele.

Pilte tänastest tegemistest näed siit

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar