neljapäev, 18. september 2014

MATK "REIPALT KOOLIPINKI"

TÄNA TOIMUS KOOLIPEREL ÜHINE MATK VÕRTSJÄRVE ÄÄRDE EESTI MAAÜLIKOOLI LIMNOLOOGIA KESKUSESSE.

KÕIGEPEALT SAIME TUTVUDA JÄRVEMUUSEUMI EKSPONAATIDEGA. ÕPPISIME TUNDMA ERINEVAID KALALIIKE. SAIME TEADA, KES ON RÖÖVKALAD JA KES LEPISKALAD, MIDA KALAD SÖÖVAD, MISSUGUNE ON KALADE KEHAEHITUS JNE.
ÕPPISIME, ET SELLINE EKSKURSIOON ON NAGU KOOLITUND, KUS TULEB GIIDI KUULATA JA TÄHELE PANNA MIDA RÄÄGITAKSE.

KUI KALADE KOHTA INFO SAADUD ASUSIME MEISTERDAMA. IGA LAPS SAI VALMIS LÕIGATUD TÜKKIDEST KOKKU KLEEPIDA OMA KALA. IKKA JUST NII NAGU VAREM ÕPITUD - KÕIKIDE UIMEDE, LÕPUSTE JA SOOMUSTEGA.

NÜÜD ISTUSIME TAAS BUSSI, ET SÕITA MATKARAJA ALGUSESSE. TEE VIIS SEEKORD ÜMBER MUSTJÄRVE. ALUSTUSEKS KENA NÕMMEMETSA TEE, SEEJÄREL LAUDTEE NING SIIS KITSAS RADA ÜMBER JÄRVE. TEEKOND OLI PÕNEV - OLID HUVITAVAD AUGUD MAA SEES, OLID RASKESTI ÜLETATAVAD PURDED, OLI PÕNEVAID LEIDA METSAALL. LISAKS TUNTUD JA TUNDMATUD TAIMED, MARJAD NOPPIMISEKS, LOOMAD JA LINNUD AVASTAMISEKS.
TORE OLI KUULATA, KUI MÕNI LAPS ÜTLES, ET TA POLE KUNAGI NII PIKKA MAAD KÕNDINUD. VÕI LUBATI EMALE JA ISALE KÕIKE KODUS RÄÄKIDA, SEST MATK OLI NII ÄGE JA PIKK. 
KÕIK JAKSASID VAPRALT KÕNDIDA JA VIRISEJAID, ET EI JÕUA MEIE KLASSIS EI OLNUD. POOLEL TEEL TEGIME SAMBLAL JA PUUJUURTEL ISTUDES KA MÕNUSA PIKNIKU NING KINNITASIME KEHA.

NÜÜD SÕITSIME TAGASI VÕRTSJÄRVE ÄÄRDE, ET SÕITA PARVEGA. SEE TUNDUS PÕNEV JA MÕNELE LAPSELE LAUSA USKUMATU, ET SELLISE ASJAGA SÕITMA LÄHEME. MEIE KAPTEN SELGITAS MEILE REEGLEID, KUIDAS PARVEL OLLA JA MIDA TEHA EI TOHI. ESIALGNE HIRM LÄKS KOHE MÖÖDA JA SÕIT OLI VÄGA VAHVA. SAIME VEEL JUURDE PALJU TEADMISI VÕRTSJÄRVEST JA VÕRTSJÄRVE KALADEST. KÕIK SAID BINOKLIGA UURIDA NII TONDISAART KUI VASTASKALLAST. LISAKS TAAS PUUVILJAAMPS NING JOOGIKS MORSSI.
KALDALE JÕUDES OOTAS MEID JUBA BUSS, ET SÕITA TAGASI KOOLIMAJJA.

KOOLIMAJA JUURES OOTAS MEID VEEL ÜKS PÕNEV TÖÖ. ISTUTASIME KOOLIMAJA VÄRAVA KÕRVALE OMA KLASSI TAMMEPUU. ÜHISELT SAI TAMMEKE AUKU TÕSTETUD NING MULD PEALE AETUD, NII KÄTE KUI LABIDA ABIGA. NÜÜD JÄÄB VAID LOOTA, ET TAMM KENASTI  KASVAB JA KOOS 1. KLASSI LASTEGA SUUREMAKS SIRGUB.
OLI TORE JA TEGUS PÄEV! PILTE TÄNASEST PÄEVAST NÄEB SIIT LINK

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar